Skip to content

Culottes Parlottes x BruZelle: Creatieve, politieke en militante workshop

mai 2026

26mai18:0021:00Culottes Parlottes x BruZelle: Creatieve, politieke en militante workshop

more

Information

Ter gelegenheid van de Wereldmenstruatiedag bundelt BruZelle de krachten met het project « Culottes parlottes » om een ruimte te bieden voor creatie, dialoog en engagement.
❣️Bedacht door kunstenares en kunsttherapeute Valérie Provost, is dit rondreizende project, dat al bijna 7 jaar bestaat, tegelijk een levende tentoonstelling, een participatieve workshop en een ontmoetingsmoment dat toegankelijk is voor iedereen.
Tijdens deze workshop nodigen we je uit om de vorm van de “onderbroek” te gebruiken als drager voor intieme, poëtische en geëngageerde expressie rond menstruatie. Want het is dringend nodig om menstruatiearmoede en de taboes rond menstruatie aan te pakken, die echte drempels vormen voor meer gelijkheid.
Textiel, borduurwerk, schrijven, collage… alle vormen van expressie zijn welkom. Ter plaatse wordt materiaal voorzien, de workshop is gratis. Elke creatie kan deel worden van de rondreizende collectie van Valérie of meegenomen worden als herinnering aan een sterk collectief moment en een engagement dat verder reikt dan de workshop.
Creëren, delen, sensibiliseren: met Culottes Parlottes en BruZelle maken we van dit moment een extra stap richting verandering.
Wanneer: dinsdag 26 mei van 18:00 tot 21:00
Waar: BruZelle: Marcqstraat 17, 1000 Brussel
Inschrijven
Gratis workshop, maar inschrijving is verplicht.

Horaire

(Mardi) 18:00 - 21:00

Localisation

BruZelle vzw

Marcqstraat 17 1000 Brussel

Organisateur

Culottes Parlottes x BruZelle

X